OnePlus X2 glasina je lažna vijest

OnePlus suosnivač Carl Pei, potvrdio je putem Twitter računa, da su glasine oko postojanja ili razvoja nasljednika OnePlus X modela – lažna vijest. 

Ovih dana proširila se vijest da tvrtka OnePlus planira vratiti staru X seriju iz mrtvih i rade na razvoju nasljednika –  X2 modela. Prema izvorima uređaj bi trebao imati Snapdragon 835 SoC, 4 GB RAM-a i 32 / 64 GB interne memorije. Izvor je također izvijestio da dolazi s 5,5-inčnim AMOLED zaslonom i lansiranje se očekuje nakon OnePlus 6.

Vijesti su došle od GizChina i TechPP-a , a GSMArena je nastavila dijeliti ju s ostatkom svijeta.  No, uspostavilo se da  su lažne vijesti….

Untissssstled
Očito, OnePlus ne tolerira lažne vijesti. Carl Pei je i dosta oštar u objavi prema lažnim vijestima……

Sljedeći novi model koji možemo očekivati je OnePlus 6. U nedavnom intervjuu, Pete Lau, izvršni direktor tvrtke potvrdio je da OnePlus 6 dolazi negdje u drugom tromjesečju 2018. Također je rekao da za mobilnu platformu ima Snapdragon 845 Soc i dual kamere.  Možda će opet Emily Rajtakowski objašnjavati Dash Charge 🙂

Što su tzv. “fake” vijesti? 

Vjerojatno ste svi više ili manje upoznati s pojmom “lažne vijesti”. Za one koji nisu, reći ćemo da je lažna vijest vrsta žutog novinarstva, odnosno objavljivanje namjerne dezinformacije,  zastrašivanje javnosti, ili jednostavno privlačenja pažnje.

corruption 2727571 1280

Na ovu vrstu tzv. fake vijesti, kao i na “clickbaitove’ – senzacionalističke naslove čiji sadržaj odudara od najave eto, nije imun niti tech svijet. Svi mediji se bore za opstanak i zaradu. Više klikova, bolje pozicije na tržištu oglasa. Ali, zato vijesti uvijek uzmite sa zrncem soli. Osobito ako su  glasina. Jednostavno malo više kritički razmišljajte i nemojte uzeti sve napisano zdravo za gotovo. Proizvođači uređaja u posljedni tren uvijek mogu nešto izmijeniti!

Sada nam recite, što mislite o  fakenews vijestima i clickbait naslovima u  svijetu informacijsko komunikacijske tehnologije? Mogu li se izbjeći?

izvor
Najčitanije