Isprobali smo željno očekivani LG G Flex 2. S ispravljenim nedostacima prvog LG G Flexa, novi G Flex 2 je opako dobar smartphone po svim parametrima, kojeg bi smo rado vidjeli na maraton testu. Od par godina, recimo…
LG G Flex je bio vrlo zanimljiv mobitel. Testirali smo ga prije godinu dana, i dopao nam se uz par nedostataka: kamera je bila prosječna, veličina prevelika (srećom, zaustavljen je rast smartphonea – napokon!) a najviše nas je smetao zrnati prikaz slike na P-OLED zaslonu.
No, u skladu s najavama, LG G Flex2 je sve te probleme riješio. Krenimo od zaslona – zakrivljeni FullHD P-OLED donosi briljantnu sliku na manjoj, ali još uvijek raskošnoj dijagonali od 5.5″. Znate već što mislimo o QHD zaslonima, zar ne? Efikasni su usporivači mobitela, troše više struje, a pri tome uopće ne izgledaju bolje…
No, na LG G Flex2 slika je besprijekorno čista, od zrnatosti niti traga, a boje i kontrast su izvrsni – sasvim usporedivi s najboljim zaslonom današnjice, onime na Samsungu Note 4. Razlika od 0.2″ dijagonale se u praksi gotovo i ne vidi.
No veličina kućišta, srećom, nije usporediva – LG G Flex2 je otprilike velik kao G3, znači osjetno je manji i uži od Notea 4, a djeluje i tanji zbog lijepo zakrivljenog kućišta. Ergonomija je zaista izvrsna – pored stražnje tipke, tu je i hvaljeno kuckanje po zaslonu, Knock Code, koje je toliko dobro da su ga i drugi brandovi kopirali (Sony, HTC…).
I da, zakrivljeno kućište zaista pridonosi komforu rada i telefoniranja, jednostavno bolje sjeda u ruku.
LG se hvali da čarobna stražnjica sada još brže zacjeljuje, no to nismo isprobavali. Imamo iskustva s prvim modelom: samo iscjeljivanje funkcionira na razini mikroogrebotina, poput onih nastalih držanjem mobitela na stolu.
Više od toga je potpuno nerealno očekivati, dakle ključeve i dalje držite u drugom džepu ili gledajte izgrebeni mobitel. To bi bila prava šteta, LG G Flex2 je pravi ljepotan i zajamčeni mamac za poglede.
Performanse su izvrsne, Antutu test izvrti preko 55.000 bodova, a dorađeno sučelje povrh Lollipopa radi besprijekorno glatko i izgleda lijepo. Navodno pojačano zagrijavanje osmo jezgrenog Snapdragon 810 čipseta – LG G Flex2 ga je prvi ugradio – se ne osjeća.
Isprobali smo i kameru, pogledajte testne fotografije snimljene sa LG G Flex2. Radi se o blago dorađenoj kameri sa LG G3, koja sada ima još bolju optičku stabilizaciju, uz isti senzor s 13 MP. To nije loše, LG G3 radi jedne od najboljih fotografija, no hoće li to biti dovoljno u usporedbi s ovogodišnjom konkurencijom? Saznat ćemo uskoro. Pogledajte testne fotke (klikom otvarate cca 4 MB teške datoteke)
LG G Flex2 smo imali prekratko za testiranje baterije kapaciteta 3.000 mAh, manje od monstruozno izdržljive baterije na prvom G Flexu koji se mogao pohvaliti i s više mAh i s manjom rezolucijom zaslona. Dopada nam se brzo punjenje, koje napuni 60% baterije za samo pola sata.
Je li nam se dopao LG G Flex2? Je, i to jako – ljepši je i bolji od G3 s kojim dijeli kameru, sjajan omjer veličine zaslona i kućišta, no pri tome je za klasu brži, fluidniji i zahvaljujući P-OLED zaslonu, nudi višu kvalitetu prikaza. Bitno je manji od prvog G Flexa koji je sa 6″ mnogima prevelik. Ovo je prava mjera, a zakrivljenost zaslona LG G Flex2 čini jedinstvenim i izuzetno atraktivnim smartphoneom.
Toliko je dobar da autor ovih redaka sumnja može li ga LG G4, koji dolazi prije ljeta, nadmašiti…