Namjerno nismo odmah željeli prenijeti ovu vijest na našim stranicama, namjerno smo sačekali da se „prašina” oko mijenjanja imena Facebooka u Meta slegne i da se strasti smire.
PUBG: New State – dolazi na Android (i iOS) platformu
Sada nekoliko dana nakon toga možemo reći što mi mislimo o tome te kako se nama čini sve ono što je Mark Zuckerberg naveo kao glavni cilj „i zvijezda vodilja”. Dakle recimo odmah kako se Facebook više ne zove Facebook, već se od sada oslovljava s Meta.
Mišljenja smo kako će ipak među svima nama ostati pojam „Fejs” u kontekstu: čujemo se na Fejsu, napiši mi na Fejs. Naravno „fejs” kakvim smo ga do sada poznavali više ne postoji, sada se on zove Meta kao uvod u metaverzum gdje Zuckerberg želi dovesti svih nas.
Klađenje na e-sportove je sve popularnije
Najlakši način za pojasniti Metaverzum je „virtualna stvarnost” ali ne VR kakvim ga danas znamo, već znatno unaprijeđeni. Mark Zuckerberg je pokušao pojam „metaverzum” pojasniti kao da je to i dalje društvena mreža u stvarnom životu.
S elementima shoppinga, igranja, opuštanja ali i rada u nekome za sada nejasnom smislu. Kažimo kako tvrtka Facebook mijenja ime u Meta ali će i dalje aplikacije: Facebook, Messenger, WhatsApp, Instagram ostati dosljedne svojega imena, neće ga mijenjati. Zuckerberg navodi kako će za aplikacije sve ostati za sada kako je no hoće li se što izmijeniti u bližoj ili daljnjoj budućnosti, naravno ovisit će o samom osnivaču Mark Zuckerbergu.
WhatsApp uvodi šifriranje sigurnosnih kopija podataka
Pri promotivnim video zapisima (koje usput rečeno donosimo u nastavku) jasno se da vidjeti kako aplikacije poput Messengera sada se u velikoj mjeri oslanjaju na metaverzum odnosno virtualnu stvarnost u pogledu Meta tvrtke, odnosno onako kako to Facebook doživljava i želi postići kao glavni cilj. U čitavoj toj priči i konceptu Facebook, pardon Meta daje veliki značaj Horizon Home.
Ono je u suštini headset za VR kojom Meta želi sve to dodatno približiti krajnjim „običnim” korisnicima koji su u osnovi i glavni konzumenti svih sadržaja dosadašnje tvrtke Facebook i svih njihovih proizvoda (aplikacija).
Uskoro ćete (naravno ako kupite pripadajući headset) moći unutar Horizon Home aplikacije tj, sučelja pozvati svoje Fejs prijatelje (koji također trebaju imati headset) te ćete unutar navedenoga moći imati društveni život, kreirati različiti sadržaj (samostalno ili s prijateljima) te tome slično.
Facebook Messenger i Instagram – grupni razgovori napokon su dostupni
Ono što nas je posebno iznenadilo jesu navodi Marka Zuckerberga koji kazuje kako će iduće godine u nekom razdoblju u poslovnjaci dobiti sličan koncept (Quest 2) naravno prvenstveno razvijeno i korišteno za poslovne ljude.
Ako imaju ili rade u nekoj od tvrtki. Hoće li to značiti da recimo u ovo vrijeme COVID-19 pandemije (i ako se ispune svi preduvjeti) radnici i direktor tvrtke mogu zadatke oko tvrtke raditi od kuće naravno uz headset i aplikaciju iz Mete?
Xiaomi 12 snimljen u rukama testera – što donosi
Za sada ne znamo ali smo sigurni kako ćemo i na to pitanje saznati odgovor. Sve je ovo zatvoreno jednom rečenicom Zuckerberga koji je rekao kako će do kraja ove i iduće 2022, godine sve biti u beta fazi testiranja (te je podložno neispravnom radu) a da bi pojavom 2023, godine sve onda krenulo u finalnu vazu i rad.
Apple Music od sada dostupan na PlayStation 5 konzoli
Naravno ostaje još mnogo pitanja otvorenih i „upitnika nad glavom” ali znamo kako ćemo sada češće o Meti (a.k.a Facebook) na našim stranicama pisati što češće, dali to bilo o negativnom ili u pozitivnom kontekstu, vidjet ćemo. Podržavate li Meta tvrtku ili čitav taj koncept oko „metaverzuma” vam se čini poprilično nerealnim?
Podsjetimo vas kako je jednom davno i „mreža svih mreža” Internet zna mnoge izgledao kao ludorija i nestvarna a pogledajte danas gdje nas je upravo Internet doveo.
Twitter: „Premium Twitter Blue u fokusu ima korisnika”
Stoga znamo da Mark Zuckerberg poprilično dobro zna i razumije što radi i što mu je u cilju. Cilj je poprilično jednostavan da Meta (a.k.a Facebook) i dalje ostane tvrtka broj 1 u segmentu društvenih mreža i upravljanja nama iako mi toga nismo svjesni.
O tome bi se ipak dalo napisati jedan poseban članak. Ako vam je i dalje nejasno o čemu pričamo prisjetite se i pročitajte naš članak „Facebook je odavno u našim životima a da to ni neznamo” te se nadamo kako će vam makar malo biti jasniji.