Watch GT 5

Sony Xperia Z5 Compact recenzija

Prethodnih desetak i nešto više dana,  jedan od uređaja koje svakodnevno vučem sa sobom bio je Sony Xperia Z5 Compact pametni telefon.  Zbog svoje žute boje kućišta bez problema sam ga pronalazila u mojoj torbici. “Žučko, me je malo ljutio, malo ugodno iznenadio. Svi detalji slijede u nastavku. 

Modeli sa zaslonima manjim od 5 inča odavno su zaboravljeni od većine proizvođača. Od Sonyja, nisu. Svako malo nas  kompanija razveseli  jednim kompaktnim modelom Z linije. Za razliku od konkurencije, uvijek su široke ruke u opremanju kompaktnih (ili mini) modela.

U kojoj mjeri je japanski proizvođač ostao vjeran tradiciji,  otkrivam iz jednog ženskog kuta. Tu je i Saša sa svojim komentarima, pa po prvi puta imate pred vama inovativni test u kojem ćete dobiti mišljenje dva vrhunska, super ultra recenzenta :-).

Sony Xperia Z5 Compact E5823 – specifikacija

  • Dimenzije: 127 x 65 x 8,9 mm
  • Masa: 138 grama
  • Zaslon: LCD ( TFT/TFD) 4.6 ” 720×1280 piksela / 319 ppi / omjer 16:9 /16,7 M boja (24 bita) // Trilluminos // radi s rukavicama
  • SoC: Qualcomm Snapdragon 810
  • CPU: 64 bitni – 8 jezgri (ARMv8-A)
  • GPU: Adreno 430
  • RAM: 2 GB
  • Interna memorija: 32 GB + mikroSIM
  • Kamere: primarna 23 MP / sekundarna 5 MP
  • Operativni sustav: Android 5.1.1
  • WiFi: 802.11 a, b, g, n, ac
  • Mreža: GSM / HSDPA / LTE Cat 6
  • SIM utor: Nano-SIM (4FF)
  • Baterija: 2700 mAh //AC adaptera (5V 1.5A ) // Quick Charge
  • TV izlaz: MHL 3.0 HDMI adapter
  • Ostalo: FM radio, NFC, IP68
  • SAR: 1,07 W / kg

(Za detaljne specke kliknite na fotografiju)

Sony Xperia Z5 Compact specifikacije

Dizajn i kvaliteta izrade

Sony Xperia Z5 Compact dimenzijama 65 x 127  uklapa se savršeno u manji dlan. Za razliku od prethodnike nije na dijeti. Malo je punašniji s 8,9 mm debljine. Ali ipak ne morate imati KingKong šake za rukovanje. Cjelokupna kvaliteta izrade je odlična. Poput svih Xperia Z serije je otporan na prašinu te vodootporan prema IP65 / 68 standardu. Imajte na umu da tvrtka ne preporučuje uranjanje uređaja u kloriranu i slanu vodu. Znači, nema fotkanja komada u bazenu ako nije nužno 😀

Sony Xperia Z5 Compact recenzija 1

Vrh udomljava mikrofon i 3,5 mm ulaz za slušalice. Na dnu su 5-pinski MicroUSB 2.0 ulaz s MHL 3.0 i  OTG podrškom te drugi mikrofon. MicroUSB  i audio ulaz su vodootporni.

Lijevi bok ima ulaz za nanoSIM i microSD kartice. Zaštićen je poklopcem s gumenom brtvom.
MicroSD kartica postavlja se u utor s pozlaćenim kontaktima okrenutim prema dolje. Nedostatak riješenu je ako želite zamijeniti jednu od kartica što morate ponovno podići sustav. Želite li koristiti ukrasni privjesak ili ručnu vezicu na ovom boku prema dnu imate predviđen otvor za umetanje.

Sony Xperia Z5 Compact recenzija 2

Tipka za podešavanje jačine glasnoće i tipka fotoaparata lijepo se ističu na desnom boku. Dobro reagiraju na pritisak. Cijenim što Sony je odlučio zadržati tipku fotoaparata. Pritiskom do pola, kamera fokusira, a pritiskom do kraja okida fotografiju. Kružna kultna tipka za uključivanje/isključivanje je nestala. Zamijenjena je blago uvučenom eliptičnom sa senzorom otiska prsta. U prirodnom je položaju.

20151010_093131

Tehnologija iza otiska prsta je induktivna. U osnovi za otključavanje uređaja pritiskom na tipku pokreće se izravna provjerava podudarnosti karakteristika otiska. Dostatan je lagani dodir (ne fizički pritisak).  Ne treba paziti pod kojim kutom se prislanja prst na skener. Problem može nastati samo s mokrim prstima.

U tom slučaju tehnologija vidi crnu mrlju i ne može čitati podudarnost kriptiranih podataka za utvrđivanje identiteta. Skenirane biometrijske karakteristike ne pohranjuju se kao digitalni prikaz u korijenski direktorij već na više mjesta u uređaju. Moguće je pohraniti do 5 digitalnih slika otiska za kontrolu pristupa.

Mat staklo na poleđini je zanimljiva novost. Nastalo je posebnim brušenjem da bude neprozirno. Čitaj izgleda plastično 🙂 Manje je sklisko u odnosu na staklene panele kod konkurencije. Jedna od prednosti je što otisci prstiju nisu toliko vidljivi, ali prljavština bit će vidljiva.

Sony Xperia Z5 Compact recenzija: živahan pametnjaković - 20

Na stražnjoj strani, krajnje lijevo, je kamera u pratnji bljeskalice. Budući je Xperia Z5 Compact dimenzijama malen uređaj, leća se može lako pokriti prstom. Mislim da bolje rješenje je smještaj modula kamere negdje oko sredina gornje površine. No, dobro. Što je, tu je. Na sredini je Sony logo. Dio je stakla. Zanimljivo rješenje.

Od ukupne površine prednjice ekran pokriva 70,98 %. Premazan je posebnim slojem protiv otisaka prstiju. Prednji zvučnici savršeno su implementirani u gornji i donji rub između okvira te ekrana. Iznad zaslona su kamerica za video pozive ili popularne selfije, senzor blizine, svjetlosni senzor, LED za obavijesti i opet Sony logo.

Zaslon

Zaslon je 5,73 cm širine, 10,18 visine i duljine dijagonale 11,68 cm. Razlučivost od 720 x 1280 piksela i gustoća od 319 piksela po inču je minimalni standard za 2015.godinu.  Iako je oštrina blizu retina vrijednosti od 326 ppi, ali nisam zadovoljna. Ne podržavam Apple filozofiju da sve izvan toga je samo bonus 🙂

IPS zaslon - oštrina

Sony upotrebljava, kao i obično, IPS panel s dobrom reprodukcijom boja, osim bijele koja naginje na plavkastu. U postavkama je omogućeno poboljšati kontrast, zasićenost i ravnotežu bijele boje. Na punom osvjetljenju crna nije toliko crna. Treba imati na umu da se radi o IPS matrici, ne AMOLED.

Saša: Iako malen, zaslon na Z5 Compactu je vrlo dobar. Posebice raduje prikaz boja. Triluminos tehnologija dolazi do izražaja – još samo LG G4 ima takav spektar boja na LCD zaslonu. S druge strane, vidljivi kut bi mogao biti širi. Rezolucija? Dovoljna.

Za bolji prikaz Sony je implementirao X-Reality  i Triluminos tehnologije. Maksimalna svjetlina 650 cd / m² postiže se samo ručnom regulacijom dok automatskim postavkama do 580 cd / m². Zaslon se može probuditi ili poslati na spavanje dvostrukim tapkanjem. Podržava 10 simultanih dodira prstima. Preciznost i odziv kapacitivnog sloja su na visini. Čak na rubovima. Ugodno iznenađenje.  Brzina osvježenja je 60 Hz. Touch black štiti zaslon od slučajnih dodira i pokretanja određenih akcija primjerice u vlažnim uvjetima.

Performanse

Xperia Z5 Compact koristi Qualcomm Snapdragon 810 (MSM8994) SoC druge generacije izrađen 20 nanometarskom tehnologijom. Odlikuje ga 8 jezgri (4 x ARM Cortex A57 od 2 GHz i 4 x ARM Cortex A53 od 1,5 GHz) temeljenih na ARMv8 ISA i stoga su 64-bitne. GPU je Adreno 430 (630 MHz).

Radna memorija 2×32-bitna (LPDDR4 modula) ima kapacitet 1,77 GB. Interna eMMC 5.0 NAND flash memorija frekvencije 1600 MHz čiju izradu potpisuje Toshiba je kapaciteta 31,27 GB. Korisnički je dostupno 22,58 GB proširivih mikroSD karticom (TransFlash). Imajte na umu da sve aplikacije ne mogu bit izravno instalirane na memorijskoj kartici ali gro njih je moguće preseliti.

Konfiguracija se pokazala dobrom u svakodnevnom radu. Prijelazi između zaslona i otvorenih aplikacija uspore s vremena na vrijeme odnosno imate li otvoreno pet ili više aplikacija u pozadini – tu dolazi na naplatu skromnijih 2 GB RAM-a. Što su izmjerili Benchmark testovi? Igre mogu raditi na visokom FPS-u zbog brze grafike i zahvaljujući nižoj razlučivosti od 720p. Testirano na Carrier Landings Pro i Xtreme Car Driving simulacijskim igrama.

Saša: Benchmark testovi pokazali su da su CPU i GPU performanse  rekordne s obzirom na ugrađeni hardver.  Po završenom testiranju Z5 sa FullHD zaslonom, znati ćemo može li i u toj konfiguraciji Sony Xperia Z5 zadržati šampionsku titulu za Snapdragon 810 pogonjene mobitele. Pogledajte tablicu s dodanim Z5 Compactom iz velikog usporednog testa:

Sony Xperia Z5 Compact tablica

 

Znam da vas sada muči jedno pitanje: Je li “Snap 810 vruć krumpir ili nije? Da, je. Dolazi do promjena termalnih karakteristika iako vas neki uvjeravali da nema generiranja topline. No, ne brinite. Z5c je vodootporan i uvijek ga možete ohladiti pod tušem 🙂 Šalu na stranu.

Pod opterećenjem osjeti se zagrijavanje na stražnjoj strani.  Nekim korisnicima površinska povremena temperatura od 38,5 ° C –  44 °C  moda neće bit neugodna, ali možda će i biti. Ali osjećaj neugode je kratak.  Vrlo brzo dolazi do hlađenja površine. Rezultati mjerenje topline na senzorima varirali su od 40° C  – 45˚C za vrijeme igranja gara ili pokrenutih zahtjevnih aplikacija. Na drugoj strani, nakon 7 -8 minuta 4K video snimanja, temperatura raste do 65˚C i aplikacija prestaje s radom.

Da sumiram: generiranja topline ima ali temperatura ne prelazi dopuštenu maksimalnu temperaturu UEC, ISO I OSHA standarda. Mjesta panici nema. Također na temperaturama višim od 40° C procesor počinje usporavati što je normalno za zaštitu od pregrijavanja komponenti. Sve u svemu, softverska optimizacija s dinamičnim mehanizmom prilagodbe te termalno mazivo ublažili su problem zagrijavanja i poboljšali odvođenje topline ali zagrijavanja postoji.

Bluetooth: Z5 Compact podržava uobičajene kolekciju Bluetooth profila. Napravila sam nekoliko poziva putem hands-free sustava u automobilu i uporabom mono slušalice. Kvaliteta je skroz dobra.  Zahvaljujući aptX profilu poboljšanja stereo zvuka glazba je zvučala na mojom malim zvučnicima fantastično. GPS je radio odlično u interakciji s Google Maps. Sony  je također uključio radio antenu za podršku prijema FM radio signala.

Telefonija

Sony Xperia Z5  Compact je spremna za sve frekvencije i bendove. Osim GSM, EDGE, WCDMA i CDMA, podržava 4G LTE. Uređaj sam testirala s VIP mrežom i mrežom Hrvatskog Telekoma. Stabilnost signala i prijem bili su na visini. Brzine prijenosa podataka za streaming pjesama također.

Zvukovi zvona i upozorenja su dovoljno glasni da dobiju našu pozornost. Vibracije su dobre. Mogle bi bit možda nešto intenzivnije osobito ako uređaj nosite u prepunoj ženskoj torbici. Svi pozivi imaju odličnu kvalitetu i razumno dobar volumen. Na jačini zvuka od 70 % mogla sam ćuti sugovornika i on mene u bučnim kafićima i  prometnoj ulici. Spikerfon je pristojan za mirniji prostor poput ureda ali može se uklopiti u bučnom kućanstvu dok djeca jure naokolo ili dok netko nešto miksa u kuhinji 😀 Povijest poziva će se prikazati na zaslonu za brži pristup osobama s kojima najčešće komunicirate.

Za upućivanje poziva iz imenika kontakata možete koristiti tipkovnicu, sricati ime ili pritisnuti na ime. Ako želite, možete pretraživati svoje kontakte izravno na početnom zaslonu dodirom u okvir za pretraživanje na vrhu.

Zvuk i glazba

Z5 Compact daje relativno dovoljno jasan i glasan stereo zvuk. Nema pucketanja na maksimalnoj jačini niti izobličenja. Kvaliteta reprodukcije zvuka je stvar ukusa pojedinca. Tako da ne mogu ništa posebno pohvaliti ili kritizirati.

Sony je predvidio za poboljšanje zvuka različite filtre i algoritme: Clear Audio + (za jasnoću zvuka), automatsku optimizaciju zvuka u slušalicama i uklanjanje buke, surround zvuk i DSEE HX za poboljšanje kvalitete komprimirane glazbe. Sam Walkman glazbeni player je estetski ugodan. Ima prilagodljive funkcije equalizera, uređivanje oznaka, omota albuma itd.

Baterija

Xperia Z5 Compact ima nominalni kapacitet baterije od 2700 mAh. Sony tvrdi da baterija može opskrbljivati uređaj puna dva dana, ali to nije moje iskustvo.  Za moj način uporabe uređaja koji se ne uklapa u modalitet prosječnog korisnika veću ovisnike o mobilnim telefonima :), energija u bateriji bila mi je dostatna od kasnih jutarnjih sati do odlaska na spavanje u sitne sate. Na kraju dana ostajalo mi je od 20 ~ 25% energije. To je ukazalo da mogu rabiti uređaj sljedeće jutro za čitanje vijesti uz  jutarnju kavicu  iako sam ga zaboravila staviti na punjenje noću. Provela sam moj standardni PCMark test baterije. Ostvareni rezultat: 7 sati i 39 minuta.

Saša: Trajanje baterije je rekordno u konkurenciji Snapdragon 810 mobitela – pogledajte gornju tablicu. No, za razliku od prošlogodišnjeg Z3 Compacta, dva dana neće izdržati…

Xperia Z5 Compact nudi obilje alata koji pomažu upravljati potrošnjom energije. Tijekom druženja s uređajem nisam ih aktivirala. Jednostavno želim upotrebljavati potpuno funkcionalan uređaj bez isključivanja bilo koje značajke. Vrijeme punjenja baterije na klasičan način je oko 2:30 minuta na punjaču od 2 Ah. Zahvaljujući Qualcommu, Z5c podržava brzo punjenje. Nisam testirala opciju jer mi nije bio pri ruci bežični (Qi) punjač. Obećanjem, testirat ću brzinu induktivnog punjenja prilikom testa Z5 model.

Android, UI i aplikacije

Sony Xperia Z5 Compact pokreće Android 5.1.1 (Dalvik 2.1.0) inačica operativnog mobilnog sustava sa Sony UI. Sučelje je dosta blizu AOSP Androidu ali bez estetike materijal dizajna. Ništa posebno. Kada je zaslon zaključan, obavijesti pokazuju primljenu e-poštu, poruke itd.

Možete odabrati Prikaži sav sadržaj obavijesti, skrivanje osjetljivih sadržaja ili Ne prikazuj obavijesti.  Novost na početnom zaslonu je widget koji obavještava o paketu usluga tvrtke Sony. Drugi widget koji je postavljen na jedan od početnih zaslona prikazuje filmove, glazbu, igre i aplikacije za koje Sony smatra da bi nas mogli interesirati. Odmah sam ga uklonila. Zaslon čini ružnim s pretrpanim informacijama. Aplikacijska ladica ima mogućnost sortiranja aplikacija na različite načine.

Kao i prethodnih Sony modela, proizvođač je uređaj nakrcao što korisnim, a što manje korisnim aplikacijama ( ‘bloatware’). Među njima su Spotify, AVG Anti-Virus OfficeSuite 8, Xperia Lounge ( Sony market za glazbu ili filmove, slično Google Play Store i Amazonu), MirrorLink ( zrcaljenje zaslona) itd. Smart Connect, pronalaženje izgubljenog ili otuđenog uređaja itd.

Socialife mi je jedna od simpatičnijih aplikacija, dobro osmišljena u skladu je sa smjernicama materijalnog dizajna. Podsjeća na Google vijesti i vremensku prognozu. Sony Music sada ima integriranu Spotify uslugu. Međutim, nemate li Spotify račun, ona postaje besmislena.

Saša: Hej, Sony, zašto nema Timescape widgeta? To je godinama najcool posebnost Sony Xperia mobitela…

Isto se može reći i PlayStation aplikaciju. Nemate li PlayStation 4, potpuno je beskorisna. Samo zauzima memorijski prostor. Lifelog fitness aplikacija nije mi se svidjela. Ne zato što nisam aktivan sportski tip već iz jednostavnog razloga što sam isprobala i koristila druge s puno više opcija 🙂

Nažalost, većinu navedenih predinstaliranih aplikacije na ne možete deinstalirati ili ukloniti nemate li root pristup. Internetom će te lijepo moći surfati uporabom Chrome web preglednika. Pinch-to-zoom geste rade fluidno.

Virtualna tipkovnica zadržala je obilježja prethodne. U biti je vrlo jednostavna. Zaslon je malen pa dodatna linija znamenki otežava upis teksta.

[youtube id=”sVmMqaES0Ac” mode=”normal” autoplay=”no” maxwidth=”840″ grow=”yes”]

Foto i video

Prednja kamera ima IMX241 senzor od 5 MP – 25 mm širokog kuta tako da u kadru je vidljivo više osoba, ali nema autofokus i leća je od plastike. Kamera daje fotografije rezolucije 2592 x 1944 piksela u omjeru 4: 3 i dobrim uvjetima osvjetljenja.  Buka je očita ako se snimljene fotografije promatraju u punoj rezoluciji na monitoru.

Sony je odlučio u Z5 Compact staviti za primarnu kameru Exmor RS IMX300 senzor veličine piksela 1.12μm i 23 MP rezolucije otvora blende f/2.0 i ISO vrijednosti 3200 te super brzi autofokus od samo 0,03 sekunde.  Želite li snimati fotografije omjera 4:3 od 23 MP ili 16: 9 od 20 MP (5984 x 3366), morati će te posegnuti za ručnim postavkama. U automatskom modu fotoaparat je podešen na snimanje u 8 MP rezoluciji (3264 x 2448 – 4:3 // 3840 x 2160 – 16: 9). Sony ovu rezoluciju smatra optimalnom za dobivanje dobrih fotografija.

Maksimalna ISO vrijednost osjetljivosti iznosi 12800 ali  u ručnom načinu rada je  zaključana na 3200. Bljeskalica ima više postavki. Modulu kamere nedostaje standardna optička stabilizacija slike (OIS) ali je kompenzirana “hibridnim stabilizatorom slike”. Od trenutka pokretanja zahtjeva za foto aplikacijom do trenutka njenog pojavljivanja protekne 2-5 sekundi.

Saša: Sony je u Z5 ugradio potpuno novu 23 MP kameru. No, izgleda da softveru još treba poliranja – trenutno je kameru ocjenjujemo kao vrlo dobru, ali ne i najbolju na tržištu. I vi se slažete s nama – Sony Z5 Compact nije pobijedio niti u jednom blind testu.  Dodatno, testni mobitel je imao problema s fokusiranjem lijeve trećine kadra – vidjet ćemo kada stigne SonyXperia Z5 je li to pravilo ili izuzetak.

Razina šuma je OK, a jako je dobar automatski fokus – brz i precizan, iako ne nepogriješiv – te dinamički raspon i HDR, koji su sada vrhunski. Također, kontrast i boje u slabijim svjetlosnim uvjetima su među najboljima.

Aplikacija dolazi s hrpom zabavnih i cool učinaka što uključuje umetanje raznih virtualnih likova u fotografije, umjetničke filtre, zamagljenje pozadine, snimanje Panorame, snimanje izbliza itd. Sony nije zaboravio na korisnike koji vole ručno podesiti parametre prije okidanja. U odnosu na prethodnu generaciju mogu se podesiti kompenzacija ravnoteže bijele boje / ekspozicije bez ulaska u podizbornik. Palac gore.

Iako specifikacije djeluju impresivno na papiru, nisam bila zadovoljna uvijek kvalitetom snimljenih fotografija. Xperia Z5 Compact ima problema s fokusom u određenim scenarijima. Ne daje dosljedne rezultate. Neke snimljene fotografije djeluju u jesenskom ozračju: maglovite su na rubovima. Reprodukcija boja je dobra, a dinamički raspon je malo iza ovogodišnjih perjanica. HDR funkcija se još uvijek nalazi u ručnom načinu rada ali je bolje pozicionirana za brže pronalaženje. Potrebno je nešto više vremena za obradu snimke. No, sekunda više ili manje ne bi trebala predstavljati nikome problem. Nismo u prometu!

Da moje kritike upućene rezultatima učinka glavne kamere, nisu subjektivne prirode potvrdili su i vaši glasovi blind testa po danu i po noći. Sada pogledajte nekoliko uzoraka fotografija snimljenih kamerom:

Dnevne fotografije – oblačan dan

( pod vodom i interijer- slabije osvjetljenje)

(noć i bljeskalica)

Video datoteke se mogu snimati osim u punoj rezoluciji od 1920 x 1080 piksela pri 60 sličica još u  4K ili Ultra HD rezoluciji od 3840 x 2160 piksela. Također je moguće snimati  Slow Motion video s mogućnošću prilagodbe i trajanja efekta usporavanja u 720p s  brzinom do 120 sličica u sekundi.

[youtube id=”xS4mN2_Vo5Q” mode=”normal” autoplay=”no” maxwidth=”840″ grow=”yes”]

[youtube id=”62ZiQ01NruQ” mode=”normal” autoplay=”no” maxwidth=”840″ grow=”yes”]

[youtube id=”C00maI–iFE” mode=”normal” autoplay=”no” maxwidth=”840″ grow=”yes”]

Testne fotografije Sony Xperia Z5 Compacta u punoj veličini potražite ovdje.

Ukupni dojam

Sony Xperia Z5 Compact ne razlikuje se mnogo od svojih prethodnika. Iako je izrađena od kvalitetnih materijala djeluje mi nekako jeftino ili bolje reći -previše plastično. No, ukusi se razlikuju.  Ako je vama lijep model, supač!  Iako je Sony  hvalio komponente kamere, ali još jednom se potvrdilo da MP sami po sebi nisu sve, a rezolucija senzora i kvalitetna optike ne mogu dati oštrinu slici ako nema optimizacije softvera. To je Sonyjeva Ahilova peta. Nikako da nauče lekciju.

Ako ste do sada imali bilo koji Xperia model brzo će te se osjećati kao kod kuće s obzirom na UI. Sony je obećao nadogradnju sustava na Android 6.0. Ovisno o davateljima usluga i tržišnim regijama vremenski okvir dostupnosti ažuriranja će varirati. Želite li Android temeljeni pametni telefon s dobrim komponentama i malim zaslonom,  u tom slučaju  Sony Xperia Compact je gotovo jedina opcija. Nema konkurencije. Možda samo neki od  jeftinih “kineza”, ali sigurno ne ovih specifikacija.  Za udovoljavanje želji morati će te izdvojiti 4.873,00 kn – 5.203,00 kn kupujete li uređaj u slobodnoj prodaji, ili u prvoj fazi nešto manje, ako se odlučite za kupnju  u jednoj od tarifa naših mobilnih operatora. VIP vam poklanja i  bluetooth zvučnik.

Saša: Sony Xperia Z5 Compact je mali snagator koji je bolji, brži i sposobniji od konkurencije, ali i skuplji. Nova kamera treba još poliranja. Kućište je nešto deblje, matirano staklo je pun pogodak – nema više packi. Tražite li top komponente u malom pakiranju, već dvije godine imate na odabir – različite boje Sony Z Compact serije. Osobno, 4.6″ mi je premalo, a vodootpornost je i dalje super…

Hvalimo

  • kompaktan dizajn
  • bočno postavljanje senzora otiska prstiju  (ergonomija)
  • podrška za 4G
  • utor za microSD kartice ( za neke)
  • vodootpornost IP68
  • dual-band 2,4 i 5 GHz
  •  stereo zvučnici
  • podrška za 4G
  • zasebna tipka fotoaparata
  •  izvrstan zvuk sa slušalicama

Zamjeramo

  • niska razlučivost zaslona
  • količina RAM-a
  • gubitak detalja na selfie fotografijama
  • baterija nije lako korisnički zamjenjiva (za neke)
  • nema optičke stabilizacije slike
  • deblji i teži od prethodnika

Sony Xperia Z5 Compact nam je ustupio Sony Hrvatska

Video recenzija Sony Xperia Z5 Compact

[youtube id=”y_nFDUEZWUw” mode=”normal” autoplay=”no” maxwidth=”840″ grow=”yes”]

Najčitanije