Watch GT 5
LG G Flex 2 maraton test 3

LG G Flex 2 nakon mjesec dana

Atraktivan, zakrivljeni LG G Flex 2 je kod nas otprilike mjesec dana. Ubrzo nakon preuzimanja stigla je nadogradnja nakon koje je postao znatno zreliji proizvod. Mjesta za (softversko) dotjerivanje još ima, no već sada znamo: LG G Flex 2 je punokrvni flagship koji nam se neopaženo zavukao pod kožu…

Kada neki mobitel koristite kao primarni otprilike mjesec dana detaljno ćete se upoznati s njegovim vrlinama i nedostacima. Upravo to se i dogodilo s našim maratoncem LG G Flex 2, koji je znatno poboljšao prve dojmove nakon updatea o čemu smo pisali ovdje.

Osim što je počeo raditi vidljivo brže, posebice kod otvaranja aplikacija, riješio je i dio problema s prekomjernom temperaturom. Tu još ima mjesta za poboljšanja, jer ponekad se najviše grije kod – surfanja. Čisto ilustracije radi, kod igranja CSR Racinga (3D igra), temperatura baterije rijetko prelazi 40 stupnjeva (blago toplo na dodir) dok kod surfanja zna otići i do 45, što je već dosta toplo. No, to nije pravilo – očito će još trebati fine tuninga softvera, čemu se nadamo u nekoj od sljedećih nadogradnji.

LG G Flex 2 maraton test 1

Kamera

Ono što nismo odmah uočili nakon nadogradnje jest bolji rad kamere. Prisjetimo se specifikacija: 13 MP senzor veličine 1/3.06″, optička stabilizacija slike, laserski autofokus za rad u tamnim uvjetima, snimanje HDR fotografija. Vrlo slično kao kod LG-a G3 s kojim G Flex 2 dijeli senzor, no LG obećava još bolji rad optičke stabilizacije.

Bilo kako bilo, prije nadogradnje kvaliteta kamere je bila – dobra. Danas je ona izvrsna, zasigurno spada među najbolje na tržištu. Da, tolika je razlika…

LG G Flex 2 maraton test 4

Konkretno, u odnosu na prošlogodišnji Sony Z3, koji se može pohvaliti kamerom od 20.7 MP, LG G Flex 2 je za klasu bolji iako ima samo 13 MP, posebice kod reprodukcije boja, kontrasta i snimanja sa HDR-om. Po kvaliteti kamere trenutno jedino Note 4 i S6 daju bolje rezultate.

Samsunzi imaju bolji senzor koji radi manje šuma i općenito bolje fotografije u uvjetima slabije osvijetljenosti. Također, razlika u broju piksela je vidljiva ukoliko zumirate fotografije. No LG G Flex 2 ima bolji balans bijele (Note 4 daje nijansu pretople boje, kao i S6) i u uvjetima slabije osvijetljenosti dulje zadržava kontrast.

Uostalom, pogledajte fotografije na dnu teksta, snimljene po danu, u prostoriji i van nje, sa LG G Flex 2 i Samsung Galaxy Note 4.

LG G Flex 2, dan, 100% crop:

flex2 11

Samsung Note 4, dan, 100% crop:

n4 nova 11

LG G Flex 2, dan, unutrašnja prostorija, 100% crop:

flex2 22

Samsung Note 4, dan, unutrašnja prostorija, 100% crop:

n4 nova 22

Snimljene fotografije, puna veličina:

LG G Flex 2 1

LG G Flex 2 2

Samsung N ote 4 1

Samsung Note 4 2

Ergonomija

Zakrivljeni mobitel ili vam se jako dopada, ili uopće ne – LG G Flex 2 polarizira mišljenja kao malo koji uređaj do sada. Velika je šteta što LG ne uvozi crveni model u Europu – njega smo inicijalno tražili, no nažalost nije dostupan – jer klasična titan boja umanjuje njegovu atraktivnost.

Ne i vidljivost; želite li biti u centru pažnje ili potaknuti razgovor samo stavite LG G Flex 2 na stol u kafiću…

LG G Flex 2 maraton test 3

Izgled je stvar ukusa ali oko ergonomije se svi slažu – ona je izvrsna. Za klasu bolja od bilo kojeg drugog mobitela sličnih, ali i manjih gabarita. Upravo je nevjerojatno koliko se brzo i lako naviknete na ugodniji rad, znatno bolje sjedanje u šaci, i fini dojam dubine koji nudi zakrivljeni zaslon kod igranja ili gledanja filmova.

Također, zakrivljenost ga čini savršenim za prenošenje. Ne jednom mi se dogodilo da posegnem za džepovima u panici, joj pa zaboravio sam mobitel, no to se zapravo nikada nije dogodilo. Jednostavno, savršeno prianja uz tijelo u bilo kojem džepu i doslovno ćete zaboraviti da ga nosite.

lg g flex 2 3

Autor ovih redaka je shvatio koliko mu je zakrivljenost ušla pod kožu tek kad je vratio SIM karticu u spomenuti Samsung Note 4. Prvi dojam je bio da je Note 4 zakrivljen u suprotnom, krivom smjeru. Drugi da je ogroman, treći da je užasno neugodan u ruci, četvrti – jao kako strši u džepu…

Peti nismo dočekali jer je kartica vraćena u LG G Flex 2 nakon jednog dana usprkos i dalje boljoj kameri na Note 4, usprkos boljem osjećaju kvalitete zbog metala i umjetne kože, usprkos briljantnom zaslonu te usprkos boljoj trajnosti baterije.

Baterija LG G Flex 2

Respektabilnih 3.000 mAh su dobra vrijednost u klasi, a takva je i autonomija. Uz mnogo rada izdržat će jedan dan, uz normalnije korištenje dan i pola do dva. No tu ima mjesta za napredak, jer LG G Flex 2 ne voli surfanje. U tim uvjetima baterija mu traje otprilike šest sati, što ne čudi kad se sjetimo zagrijavanja. Čeka se sljedeća nadogradnja….

lg g flex 2 5

Dobro je što LG G Flex 2 podržava quick charge pa nakon pola sata punjenja dođe na 55 – 60% baterije. Nakon toga brzo punjenje se isključi da se mobitel ne bi previše zagrijavao. Brzo punjenje radi samo s priloženim punjačem. Iako LG G Flex 2 ima odvojivi stražnji samozacjeljujući poklopac, baterija nije izmjenjiva, no tu je micro SD slot za proširenje.

Sveukupan dojam je bolji od očekivanja. Autor ovih redaka ne voli glossy plastiku, posebice ne na stražnjoj strani jer je znojava i privlači packe. Također, ne daje premium osjećaj poput metala ili stakla. No usprkos toga, ergonomija i ugoda u radu su na najvišoj razini, čemu pridonose i pametni trikovi poput smještaja tipki na stražnju stranu ili izvrsnog knock koda za otključavanje i paljenje mobitela kuckanjem po zaslonu.

LG G Flex 2 nije šampion po svim kategorijama, no kao cjelina pokazao se da je vrlo, vrlo privlačan paket. Uz to je i nenadmašan magnet za poglede…

Najčitanije