Svojedobno, imao sam analogni stereo setup poprilične vrijednosti. Kefovi samostojeći zvučnici, top model Cambridge Audio pojačala i njihov CD – uh, to je zvučalo zaista dobro.
Dok nisam spojio CA na MaxTv prijemnik. Pogađate, putem 3.5 mm audio izlaza. Zvuk je bio – grozan, jer MaxTV je bila jeftina kutija s jako lošim DAC-om. A CA, analogni kakav jest, nije prihvaćao digitalni konektor.
Pa sam kupio Marantzov receiver serije 6003 i woofer. Jer, to je jedan od najmuzikalnijih receivera. Filmovi i MaxTV su postali genijalni, ali jao – CD reprodukcija, nije to to. Što me živciralo, pa sam sve rasprodao i godinama tavorio na kućnom kinu.
Fast forward do Denon Ceol RCD-N10 mrežnog receivera, koji je peta, najnovija generacija tog uređaja. Ukratko: ako nešto negdje ima muziku, moći će svirati na Denonu. WiFi, internet ili FM radio, Tidal, Deezer ili Spotify? Možda USB, Airplay 2 ili Bluetooth streamanje? Može.
A nisu zaboravili niti CD player, dio sustava koji svojom veličinom ne ulijeva povjerenje. Jack of all trades, master of none? Vidjet ćemo. Pogledajmo specifikacije:
Denon Ceol RCD-N10
- CD player (WMA ili MP3), AM/FM tuner i USB priključak
- Bluetooth, WiFi, AirPlay 2 i HEOS tehnologija
- Bežični streaming glazbe s najpopularnijih glazbenih servisa
- Amazon Alexa glasovna komanda
- Dva optička ulaza
- Infrared (IR) funkcija za daljinski upravljač za TV
- Dvosmjerni zvučnici s wooferom od 12 cm i visokotoncima od 3 cm
- Cjelovito HEOS audio rješenje
- Dugotrajna dvoslojna gornja ploča otporna na ogrebotine
- Frekvencijski raspon: 20 Hz – 20 kHz
- Snaga: 60 ” / 4 ohma, 2 kanala
- Omjer signala i šuma: 86 dB
- THD distorzije: 0.1 (1 kHz / 5W / 4 ohma)
- Ustupio: Sonus Art
Iako smo dobili i originalne SC-N10 zvučnike, koji zvuče zaista korektno, Denonu bolje pristaju B&W 607 zvučnici; s njima je zaista propjevao. Cijeli komplet je bijele boje, no možete birati još i između srebrne i crne. Stvar ukusa.
Kvaliteta zvuka
Na kvalitetu zvuka nitko neće imati primjedbi. Prvo ugodno iznenađenje: Bowersi imaju jako dobar bas, iako su relativno mali. Bas je topao i zaokružen, ali fino definiran i pravi je užitak slušati i pop / techno stvari.
Ok, to je ionako trade mark tvrtke pa ne trebam biti iznenađen, iako me i dalje impresionira kako dobro B&W 607 popunjava moju sobu od 25 kvadrata.
Ovoj kombinaciji jako dobro odgovara i mirnija muzika, jer su vokali vjerno reproducirani, bez čujnih kolorita, a visoki su čisti i nikada ne prskaju ili zamaraju.
To je zasluga Denona, ali i izvrsnih Bowers & Wilkins B07 zvučnika, koji neće pokleknuti niti pred zahtjevnim dionicama. Da, zaista su dobre ove kutije.
Osim opsežnih mogućnosti spajanja / streamanja muzike, tu je i jako dobra HEOS aplikacija pomoću kojih možete kontrolirati cijelu paletu Denon Heos zvučnika – od bežičnih Bluetooth modela do Soundbara.
To radi jako dobro. Nije niti čudo, radila je fino još 2015. na testu Denon Heos zvučnika.
Rezultat? Do negdje 40 – 45 glasnoće, što je već zaista glasno i očekujte prigovore ukućana / susjeda, Denon i B&W su sjajno definirani, s obiljem basa i bez problema prolaze moj test dobre HiFi konfiguracije – mogu zadrijemati uz pravu glazbu i na tim glasnoćama, i/ili je dugo slušati bez ikakvog zamora ili nelagode.
Zadnji puta mi se to dogodilo s mojim originalnim, višestruko skupljim stereo sustavom s početka članka. Prije nego sam počeo kemijati po njemu. A to je kompliment velik kao kuća za Denon Ceol N10 i B&W 607 zvučnike.
Topla preporuka, ovaj komplet će oduševiti sve pasionirane ljubitelje fine glazbe, osim najzagriženijih HiFista. No oni ionako kupuju u nekim sasvim drugim cjenovnim HiFi razredima…