Vlasnici Samsung Galaxy S24 FE još uvijek čekaju ažuriranje za One UI 7, no sada postoji način za one posebno znatiželjne da isprobaju novi softver. Riječ je o nekonvencionalnom rješenju koje uključuje Remote Test Lab (RTL).

Samsung Galaxy S25 Edge donosi 200MP i 12MP kamere

RTL je zamišljen kako bi omogućio programerima aplikacija da se na daljinu povežu s pravim uređajem i testiraju svoju aplikaciju. Na taj način mogu testirati na svim Galaxy uređajima, bez potrebe za njihovom kupovinom, što je izvrsno za male razvojne timove.

1 55

Nije nužno biti programer; potreban je samo Samsung račun i moguće je isprobati One UI 7. Važno je imati na umu da je riječ samo o virtualnom testiranju i nije način za ažuriranje vašeg telefona. Ipak, moguće je dobiti dojam o novom operacijskom sustavu, barem većim dijelom. Korisnici na subredditu r/OneUI izvještavaju da neke funkcije nisu dostupne – Audio Eraser i Now Brief ne funkcioniraju, a postavke za Now Bar također nisu dostupne.

2 39

Važno je zapamtiti da je firmware blizu završetka, ako već i nije dovršen (prikazuje sigurnosnu zakrpu od 1. siječnja, što je najnovije što možemo očekivati u ovom trenutku). Unatoč tome, Samsung još uvijek nije objavio plan za implementaciju One UI 7, stoga će biti potrebno strpljenje.